COPA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, TROFEU “GONZALO USERO”, 1ª FASE (2ª Jornada) 

AVANNUBO BM. LA ROCA   00  

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A 00

Àrbitres.-

Incidències.- Partit que es jugarà el dimarts 21 de maig (21:00 hores) per petició del CH. Sant Esteve Sesrovires. L´entrenador sesrovirenc: Dani Ariño, així com els jugadors: Mario Martínez i Marc Jordan, han disputat amb la Selecció Catalana Universitària el Campionat d´Europa Universitària (Belgrad – Sèrbia), a on s´han proclamat “campions” al guanyar en la final a Sèrbia (24-22).

Marcador parcial cada 5 minuts.-       (descans)

                                                            (final)

      

 

 

COPA FEDERACIÓ SÈNIOR FEMENINA, GRUP C, 1ª FASE (9ª JORNADA)

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES 28 Alba Barquero, Marta Castillo, Laura Torres, Oihane Torres, Erika Gema Martínez, Elsa Pueyo, Andrea Torres, Aida Bernal, Claudia Sarmiento, Anna Moreno, Claudia Parellada, Andrea del Cabo i Berta Henares.

CH. IGUALADA 21 Oriana Quintero, Maria Noguera, Elia Roca, Iola Godó, Sara Holgado, Nuria Rizo, Berta Calzada, Laia Samuy, Alba Camarés i Marta Segura.

Àrbitre.-  Enric Serrat Sorolla (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 70 espectadors) en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires (Baix Nord).

Resultat 1r. temps.- 14 a 10 gols a favor del CH. Sant Esteve.

   Nova victòria de les de Maika Salor que els permet mantenir un meritòri segón lloc a la classificació d´aquest grup C de la fase prèvia de la Copa Federació. Desde un inici les del Baix Nord han manat en el marcador, peró les de l´Anoia han lluitat de valent fins el final. Desprès del 14 a 10 gols del descans, les d´Igualada s´han acostat en el marcador (15 a 14 gols, minut 36), peró les sesrovirenques amb bona defensa i excel.lents porteres, els ha permés ràpides transicions defensa-atac i obrir forat fins el definitiu 28 a 21 gols del final. Bon partit equip… !!!

      El proper cap de setmana del 25/26 de maig (Pavelló Municipal de Pardinyes, Lleida) llarg desplaçament fins el camp del NOVADMIN CH. LLEIDA PARDINYES, a on les sesrovirenques tenen que guanyar per més d´un gol si volen classificar-se per a les eliminàtories finals de la Copa Federació.  SOM-HI NOIES… !!!

 

 

PRIMERA CATALANA SÈNIOR MASCULINA, GRUP ÙNIC, 1ª FASE (28ª JORNADA)

CH. SANT CUGAT-B 38 Roger Sala, Albert Braulio(8), Adrià Boldo, Eloi Sierra, Marc Jiménez(2), Pol Magano(1), Gerard Santafé(3), Albert Magrans(3), Arnau Ribó(1), Hugo Nuñez(1), Nil Subirana(5), Guillem Mallada(1, Jaume Ramón Otaeguer(5), Adrià Salabert(4), Guim Solivelles i Ferran Soto(4).

CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B 35 Guille Sanz, Raul Molero, Quim Peropadre(2), Cristian Sangó(2), Oto Vega(2), Ruben Ridao(13), Ferran Llopart(2), Alec Lagarde(2), Sergi Ureña(5), Marc Jansà, Brayan Stiven Mezquita(1), Jorge Aparicio(1), Pol Visiedo, Juame Torras(3), Roger Tur(1) i Èric Fernàndez(1).

Àrbitres.- Pol Torras Parera i Ferran Cisneros López (Federació Catalana).

Incidències.- Fluixa entrada (uns 70 espectadors) en el Pavelló Municipal núm. 3 de Sant Cugat del Vallès.

Marcador parcial cada 5 minuts.-   5-1, 7-7, 12-11, 16-14, 18-17 i 19-18 (descans)

                                                    21-21, 26-23, 31-28, 33-31, 35-32 i 38-35 (final)

    Desprès d´un partit amb festival de gols, a on l´atac ha superat clarament a les defenses, els de Sant Esteve Sesrovires no han pogut treure quelcom de possitiu en aquest desplaçament, cal destacar a tot l´equip en general, peró especialment al seu central Ruben Ridao (13 gols) maxim golejador del partit. Ens falta encara un puntet per a la permanència matemàtica, o que el perdin els nostres rivals directes, som-hi nois, seguim en la lluita… !!!

      El proper dissabte 25 de maig (Poliesportiu Municipal, a les 19:30 hores) rebrem la visita del bon equip del AVANNUBO BM. LA ROCA-B. Us hi esperem, amb tu al costat som més forts… !!!

 

 

COPA CATALANA MÀSTER/MAXI/VETERANS MASCULINA, ELIMINÀTORIES 1/8 DE FINAL

MÀSTER CH. SANT ESTEVE SESROVIRES     ( EXEMPT )

Àrbitre.-   

Incidències.-

Resultat 1r. temps.-

  

       

RESULTATS EQUIPS DEL CH. SANT ESTEVE (13, 18 i 19 de Maig):

 

Sènior-A masculí(1ª Estatal): CH. SANT ESTEVE-A / CH. SANT CUGAT-A   (29-26)

         

Sènior femení(1ª Catalana): CH. SANT ESTEVE / CH. IGUALADA   (28-21)

 

Sènior-B masculí(1ª Catalana): CH. SANT CUGAT-B / CH. SANT ESTEVE-B   (38-35)

 

Sènior-C masculí(4ª Catalana): DESCANSA

 

Màster masculí(+30 anys): DESCANSA

 

Juvenil-A masculí(16/17 anys): AVANNUBO BM. LA ROCA 1953 / CH. SANT ESTEVE-A  (27-26)

 

Juvenil-B masculí(16/17 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. LLEIDA PARDINYES   (25-23)

 

Cadet masculí(14/15 anys): U.E. SARRIÀ / CH. SANT ESTEVE   (27-28)

   Amb aquesta nova victòria dels de Ruben Ridao, tanquem la Sèrie A-1 de la Primera Catalana grup B com a “CAMPIONS” de grup, els nostres cadets han assolit una brillant classificació per a disputar el TOP-4 de la categoría de plata catalana. La Federació Catalana d´Handbol (FCH.) va concedir l´organització al H. ÈGARA de Terrassa, els dies 1 i 2 de juny.  Felicitats nois i seguim treballant per assolir el nostre somni… !!!

  

Cadet femení(14/15 anys): CH. SANT LLORENÇ-SANT FELIU / CH. SANT ESTEVE   (24-29)

 

Infantil-A masculí(12/13 anys): CH. SANT ESTEVE-A / SANT MARTÍ VORAMAR-A   (25-22)

 

Infantil-B masculí(12/13 anys): DESCANSA

 

Infantil-A femení(12/13 anys): DESCANSA

 

Infantil-B femení(12/13 anys): Les nostres noies han quedat “CAMPIONES” de la Fase Sector que s´ha disputat el matí de dissabte en el Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires, i properament jugaran la Fase Nacional de Catalunya en seu a determiner.

  • Primera semifinal: CH. GAVÀ escolar / CH. RÀPID CORNELLÀ (24-25, amb prórroga)
  • Final: CH. SANT ESTEVE-B / CH. RÀPID CORNELLÀ (36-17)

Classificació final:

1r.- CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B

2n.- CH. RÀPID CORNELLÀ

3r.- CH. GAVÀ escolar

  • Premi #JugaVerdPlay al CH. Gavà escolar.

Ben jugat noies, felicitats al tres equips… !!!

 

Benjamí-Aleví femení (8/11 anys): Les nostres noies han quedat “SUBCAMPIONES” de la Fase Sector que s´ha disputat el matí de dissabte en el Pavelló Municipal “Rafa Martínez” de Santpedor. Molt bé noies, aneu millorant… !!!

  • Primera semifinal: CH. SANTPEDOR / CH. SANT ESTEVE (8-8, amb sorteig)
  • Final: ESPORTIU CASTELLDEFELS / CH. SANT ESTEVE (12-4)

Classificació final:

1r.- ESPORTIU CASTELLDEFELS

2n.- CH. SANT ESTEVE SESROVIRES

3r.- EH. SANT LLORENÇ-SANT FELIU

4t.- CH. SANTPEDOR

 

Aleví-A masculí Nivell 1 Camp Gran (10/11 anys): CH. SANT ESTEVE-A / BM. POLINYÀ   12-4  (25-9)

 

Aleví-B masculí Nivell 2 minihandbol (10/11 anys): CH. SANT ESTEVE-B / CH. ESPLUGUES Blau   9-7  (53-46)

 

Benjamí masculí Albert Falguera (8/9 anys): H. RIBES-COSTARETS / CH. SANT ESTEVE Albert Falguera   (6-10)

 

Benjamí masculí Roger Pujol(8/9 anys): DESCANSA

 

Benjamí-Aleví mixte Vinya del Sastret(8/11 anys): Promoció

 

Pre-Benjamí mixte(6/7 anys): DESCANSA

 

Patufets mixte(3/4/5 anys): Multiesport

 

Àgora International School Barcelona: Promoció

 

Institut Montserrat Colomer: Promoció

 

Institut Masquefa(12/15 anys): Promoció

 

Màster mixte no federat(+30 anys): Promoció

 

Patrocinadors

Premium

     

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

226386
AvuiAvui180
Aquesta setmanaAquesta setmana180
Aquest mesAquest mes6993