A – SENIOR MASCULINO (… 1996)

Final: ABSOLUT SANES TEAM / BUTANEROS DEL VALLÈS   (21-16)

Arbitros: Laín Montes y Diego Garcia (Castilla y León)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: BARTOLO OLIVARES (Absolut Sanes Team)

1 – ABSOLUT SANES TEAM de Sant Esteve Sesrovires (Catalunya-ESP)

2 – BUTANEROS DEL VALLÈS de Sant Cugat del Vallès (Catalunya-ESP)

3 – COME ON de Barcelona (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

5 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

6 – CHR. CORNELLÀ (Catalunya-ESP)

7 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

8 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

 

B – JUVENIL MASCULINO (1997-1998)

Final: GUS GUS TEAM / PICO PALA   (20-17)

Arbitros: Serag Emam y Amr Sobhi (Egipto)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: EDGAR SANS (Gus Gus Team)

1 – GUS GUS TEAM de Barcelona (Catalunya-ESP)

2 – PICO PALA de Barcelona (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

4 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

5 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

6 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

 

C – CADETE MASCULINO (1999-2000)

Final: BM. PUCELA / CH. IGUALADA   (23-16)

Arbitros: Victor González y José Carlos Palenzuela (Canarias)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: DANIEL ALARCIA (BM. Pucela)

1 – BM PUCELA de Valladolid (Castilla y León-ESP)

2 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

3 – HBC. FUMEL (Francia)

4 – BM. JUAN COMENIUS (Valencia-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

6 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

7 – CH. CASTELLBISBAL (Catalunya-ESP)

8 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

9 – GEZIRA SPORTING CLUB El Cairo (Egipto)

10 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

11 – HBC. VAL DE L´OGNON (Francia)

12 – LANESTER HB. (Francia)

 

D – INFANTIL MASCULINO (2001-2002)

Final: CH. TERRASSA / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   (14-9)

Arbitros: Enric González y Eric Elvira (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: ORIOL BAEZA (CH. Terrassa)

1 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

4 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

5 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

6 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

7 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

8 – BM. JUAN COMENIUS (Valencia-ESP)

9 – GEZIRA SPORTING CLUB El Cairo (Egipto)

 

E – ALEVÍN MIXTO (2003-2004)

Triangular Final:

CE. MOLINS DE REI / GEZIRA SPORTING CLUB   (22-18)

CE. MOLINS DE REI / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A   (22-15)

Arbitra: Marta Rodríguez (Castilla y León)

1 – CE MOLINS DE REI (Catalunya-ESP)

2 – GEZIRA SPORTING CLUB MASCULINO El Cairo (Egipto)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

5 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

6 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

7 – GEZIRA SPORTING CLUB FEMENINO El Cairo (Egipto)

 

F – BENJAMÍN MIXTO (2005-2006)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A / CH. IGUALADA   (46-32)

Arbitra: Isabel Campo (Castilla y León)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

2 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

3 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

4 – HC. BOIS DE NÈFLES (La Reunión – Francia)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

6 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES FEMENÍ (Catalunya-ESP)

7 – AMPA VINYES VERDES La Beguda (Catalunya-ESP)

8 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

K – MINIS MIXTO (2007-2008-2009-2010)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B  (21-21)

Arbitra: Paula San José (Castilla y León)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

 

G – SENIOR FEMENINO (… 1996)

Final: FOS BELGRADE / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   (25-13)

Arbitros: Xavi Vegas y Roberto Argiz (Catalunya-ESP)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: TINA KOLUNDRIC (FOS Belgrade)

1 – FOS BELGRADE (Serbia)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

3 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

4 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

5 – BM. CASTELLÓN (Valencia-ESP)

6 – CLUB ROC FLEMALLE (Bélgica)

 

H –JUVENIL FEMENINO (1997-1998)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES / ORLANDAS HANDBOL TEAM   (11-9)

Arbitros: Monika Bazi y Wokciech Kasznia (Polonia)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: ERIKA MARTINEZ (CH. Sant Esteve Sesrovires)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

2 – ORLANDAS HANDBOL TEAM (Catalunya-ESP)

3 – BM. ALGIRÓS (Valencia-ESP)

4 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

 

I – CADETE FEMENINO (1999-2000)

Final: DYBBOL IU HANDBOLD-A / LANESTER HB   (18-15)

Arbitros: Kalina Veselinova Andreeva y Pablo Fernández (Castilla y León)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: EMILIA MOLINA (Dybbol IU Handbold-A)

1 – DYBBOL IU HANDBOLD-A (Dinamarca)

2 – LANESTER HB. (Francia)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

4 – BM. JUAN COMENIUS (Catalunya-ESP)

5 – ASSOC. VINTE QUILÓMETROS DE ALMEIRIM (Portugal)

6 – DYBBOL IU HANDBOLD-B (Dinamarca)

7 – PLOUVORN/PLOUDERY-SIZUN-A (Francia)

8 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

9 – ASPTT. STRASBOURG HANDBALL (Francia)

10 – CH. IGUALADA (Catalunya-ESP)

11 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

12 – HC. BOIS DE NÈFLES (La Reunión – Francia)

13 – CH. VILANOVA DEL CAMÍ (Catalunya-ESP)

14 – PLOUVORN/PLOUDERY-SIZUN-B (Francia)

15 – GEZIRA SPORTING CLUB El Cairo (Egipto)

16 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

J – INFANTIL FEMENINO (2001-2002)

Final: BM. JUAN COMENIUS / H. COOPERATIVA-SANT BOI   (17-7)

Arbitros: Xabier Elizatxea y Jon Mendizabal (Euskadi)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: CRISTINA RUIZ (BM. Juan Comenius)

1 – BM. JUAN COMENIUS (Valencia-ESP)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

3 – CH. TERRASSA (Catalunya-ESP)

4 – CH. MARTORELL (Catalunya-ESP)

5 – HBC. VAL DE L´OGNON (Francia)

6 – GEZIRA SPORTING CLUB-A El Cairo (Egipto)

7 – GEZIRA SPORTING CLUB-B El Cairo (Egipto)

8 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

L – MASTER/MAXI/VETERANOS MASCULINO (+35 años)

Final: VETERANS SANT CUGAT / VETERANS SANT ANDREU DE LA BARCA   (12-9)

Arbitros: Karolina Plachecka y Katarzyna Kwiatkowska (Polonia)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: ELOI SAFONT (Veterans Sant Cugat)

1 – VETERANS SANT CUGAT (Catalunya-ESP)
2 – VETERANS SANT ANDREU DE LA BARCA (Catalunya-ESP)

3 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

LL – MASTER/MAXI/VETERANOS FEMENINO (+33 años)

Final: HIFK PLANETS HELSINKI / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES   (22-4)

Arbitros: José Vera (Valencia) y Ruben Gómez (Catalunya)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: ANNETTE TALLQUIST (HIFK Planets Helsinki)

1 – HIFK PLANETS HELSINKI (Finlandia)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

M – TRIANGULAR  SOLIDARIO “FUNDACIÓ PARE MANEL”

1 – CP. QUATRE CAMINS (Catalunya-ESP)

2 – CP. BRIANS (Catalunya-ESP)

3 – SELECCIÓN ARBITRAL TORNEO

 

ARBITROS / REFEREES: EUSKADI(5), MADRID(1), POLONIA(7), EGIPTO(5), VALLADOLID(24), FRANCIA(4)CANARIAS(2) y CATALUNYA(10).

 

PAISES Y COMUNIDADES PARTICIPANTES:   DINAMARCA, BELGICA, FRANCIA, EGIPTO, LA REUNIÓN, SERBIA, PORTUGAL, FINLANDIA, POLONIA, … EUSKADI, MADRID, VALENCIA, CASTILLA Y LEÓN, CANARIAS Y CATALUNYA.

 

AUTORIDADES Y PERSONALIDADES: 

Sra. M. CARME RALLO, Alcaldesa del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. ADRIÀ COMPANYS, Concejal de Deportes del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. JAUME SOLÈ, Directivo de la Federació Catalana d´Handbol

Sr. ALFREDO SANZ, Presidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. ERNEST LLOBET, Director del Torneo Internacional de Balonmano Festa Major 2015

 

PRENSA, RADIO Y TELEVISIÓN:

El Sesrovirenc

Regió-7

Ràdio TV-10 Sant Esteve Sesrovires

ETV Llobregat Televisió

Emissora La Xarxa, Esports en Xarxa

elMontserratí

La Bùstia

TV3 Televisió de Catalunya

COM Ràdio

Patrocinadors

Premium

     

 

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

201980
AvuiAvui187
Aquesta setmanaAquesta setmana187
Aquest mesAquest mes6195