RESÚMEN FINAL 39º TORNEO INTERNACIONAL DE BALONMANO

 “SANES CUP” TROFEO FESTA MAJOR 2019  (12/16.07.2019)

Sant Esteve Sesrovires (Barcelona / Spain)

 

 

A – SENIOR MASCULINO (… 2000)

Final: VALONMANO CON V / BM. ESSAMAY   (23-14)

Arbitros: Kalina Andreeva y Paula Ramos (Castilla y León)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: JAVI RODRÍGUEZ (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

2 – BM. ESSAMAY (Catalunya-ESP)

3 – ABSOLUT SANES TEAM (Catalunya-ESP)

4 – HANDBOL SANT ANDREU (Catalunya-ESP)

5 – HANDKINGS (Catalunya-ESP)

6 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

7 – LA BANDA DEL PATIO (Catalunya-ESP)

B – JUVENIL MASCULINO (2001-2002)

Final: VALONMANO CON V / H. COOPERATIVA-SANT BOI  (20-15)

Arbitros: Samuel Torres y Javier Casado (Castilla y León)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: Pol Gutierrez (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

3 – TOP DAMM (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

5 – CH. CASTELLBISBAL (Catalunya-ESP)

6 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

7 – JARVILLE JEUNES HB. (Catalunya-ESP)

8 – SPCOC HANDBALL (Francia)

9 – HBC. VAL DE L´OGNON (Francia)

 

C – CADETE MASCULINO (2002-2003)

Final: H. COOPERATIVA-SANT BOI / VALONMANO CON V  (24-16)

Arbitros: Victor Vega y David Malpartida (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: JAN MORALES (H. Cooperativa-Sant Boi)

1 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

2 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

3 – CHAMBÉRY SAVÔIE MONT BLANC HB. (Francia)

4 – SANT ANDREU NOVASONIX (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

6 – AMICS HANDBOL ONDA (Castelló-ESP)

7 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

8 – CLUB HANDBALL LÉVIS (Québec-Canadá)

9 – A.S. MENTON HB. (Francia)

10 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. (Francia)

11 – CLÀSSIC JUNIOR (Catalunya-ESP)

12 – SUNNYDALE SCHOOL DHAKA (Bangladesh)

  

D – INFANTIL MASCULINO (2005-2006)

Final: VALONMANO CON V / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A  (20-15)

Arbitros: Barbara Ruiz y Jùlia Gómez (Catalunya)

Premio “Pep Arrufat” MVP Mejor Jugador: ÒSCAR AGUILAR(Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

4 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

5 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. 1 (Francia)

6 – JARVILLE JEUNES HB. (Francia)

7 – A.S. MENTON HB. (Francia)

8 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

9 – HBC. VAL DE L´OGNON (Francia)

10 – ECO-ST. HILAIRE (Francia)

11 – CLUB HANDBAL LÉVIS (Québec-Canadá)

12 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. 2 (Francia)

13 – SUNNYDALE SCHOOL DHAKA (Bangladesh)

 

E – ALEVÍN MASCULINO (2007-2008)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A  (21-20)

Arbitros: Francisco Casado y Samuel Román (Castilla y León)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Cantabria-ESP)

3 – A.S. MENTON HB. (Francia)

4 – ABSOLUT KIDS (Catalunya-ESP)

 

F – BENJAMÍN MIXTO (2009-2010-2011)

Final: OS MINI JOSEP ROCA / CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A   (21-15)

Arbitros: Bohanny Gil y David Nieto (Castilla y León)

1 – OS MINI JOSEP ROCA (Catalunya-ESP)

2 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-A (Catalunya-ESP)

3 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES-B (Catalunya-ESP)

4 – SUNNYDALE SCHOOL DHAKA (Bangladesh)

 

G – SENIOR FEMENINO (… 2000)

Final: VALONMANO CON V / QUINTA OLEADA  (15-14)

Arbitros: Sergio Palanco y Rúben Gómez (Catalunya)

Premio “Pep Masachs MVP Mejor Jugadora: SANDRA TOMÀS (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

2 – QUINTA OLEADA (Catalunya-ESP)

3 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

4 – BLACK GIRLS (Catalunya-ESP)

5 – CON V DE VODKA (Catalunya-ESP)

6 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

7 –CH. RIOLA (Valéncia-ESP)

  

H –JUVENIL FEMENINO (2001-2002)

Final: VALONMANO CON V / H. COOPERATIVA-SANT BOI  (25-12)

Arbitros: Lucas Rodríguez y Vicenç López (Catalunya)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: ANDREA LOSCOS (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

3 – BLACK GIRLS (Catalunya-ESP)

4 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. (Francia)

5 – HBC. VAL DE L´OGNON (Francia)

 

I – CADETE FEMENINO (2003-2004)

Final: VALONMANO CON V / H. COOPERATIVA-SANT BOI  (22-14)

Arbitros: Sergi Insa y Joan Insa (Catalunya)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: AINOA GARRIDO (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda-Noruega)

2 – H. COOPERATIVA-SANT BOI (Catalunya-ESP)

3 – AMICS HANDBOL ONDA (Castelló-ESP)

4 – CH. SANT VICENÇ (Catalunya-ESP)

5 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

6 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. (Francia)

7 – JARVILLE JEUNES HB. (Francia)

8 – CLUB HANDBALL LÉVIS (Québec-Canadá)

 

J – INFANTIL FEMENINO (2005-2006)

Final: VALONMANO CON V / AMICS HANDBOL ONDA  (17-15)

Arbitros: Laura Sayago y Cristian Aguilar (Castilla y León)

Premio “Pep Masachs” MVP Mejor Jugadora: MARIA FERNÀNDEZ (Valonmano con V)

1 – VALONMANO CON V (Volda – Noruega)

2 – AMICS HANDBOL ONDA-A (Castelló-ESP)

3 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. 1 (Francia)

4 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-A (Catalunya-ESP)

5 – U.S. CAGNES HB. (Francia)

6 – SANES SYNERGIE (Catalunya-ESP)

7 – BM. JUAN COMENIUS (Valéncia-ESP)

8 – H. COOPERATIVA-SANT BOI-B (Catalunya-ESP)

9 – AMICS HANDBOL ONDA-B (Castelló-ESP)

10 – HBC. VAL DE L´OGNON (Francia)

11 – CH. SANT LLORENÇ-ST.FELIU (Catalunya-ESP)

12 – ECO-ST. HILAIRE (Francia)

13 – CLUB HANDBALL LÉVIS (Québec-Canadá)

14 – ENTENTE SAÔNE MAMIROLLE HB. 2 (Francia)

15 – SUNNYDALE SCHOOL DHAKA (Bangladesh)

 

 K – MASTER/MAXI/VETERANOS MASCULINO (+35 años)

Final: CH. SANT ESTEVE SESROVIRES / CH. SANT FOST   (12-10)

Arbitros: Lucas Rodríguez (Catalunya) y Javier Casado (Castilla y León)

Premio “Pep Arrufat” MVP MejorJugador: CARLOS PUEYO (CH. Sant Esteve Sesrovires)

1 – CH. SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)
2 – CH. SANT FOST (Catalunya-ESP)

3 – OAR+CAT SABADELL (Catalunya-ESP)

4 – PREHISTÒRICS SANT ESTEVE SESROVIRES (Catalunya-ESP)

 

L – MASTER/MAXI/VETERANOS FEMENINO (+33 años)

1 – OAR. GRÀCIA SABADELL (Catalunya-ESP)

 

ARBITROS / REFEREES:  REP. CHECA(2), FRANCIA(4), CASTILLA Y LEON(12) Y CATALUNYA(16).

 

PAISES Y COMUNIDADES PARTICIPANTES:   BANGLADESH, CANADÁ, FRANCIA, NORUEGA, REP. CHECA,  ARGELIA, CASTILLA Y LEÓN, VALENCIA Y CATALUNYA.

 

AUTORIDADES Y PERSONALIDADES (Acto Inaugural y entrega trofeos): 

Sr. ENRIC CARBONELL, Alcalde del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. ÒSCAR RODRÍGUEZ, Concejal de Deportes del Ayuntamiento de Sant Esteve Sesrovires

Sr. AMADEO UREÑA, Presidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. JUAN MANUEL RODRÍGUEZ, Vicepresidente del Club Handbol Sant Esteve Sesrovires

Sr. JOSE ANTONIO QUILES, Director del Torneo Internacional de Balonmano Sanes Cup 2019

Sr. ÀLEX ARRUFAT, hijo de nuestro estimado Pep Arrufat (DEP.)

Sr. PERE VILÀ, Representante Territorial del Deporte en Barcelona – Generalitat de Catalunya

Sr. ALEJANDRO CARRO, representante GOODMAN ESPAÑA

Sr. JOAN HERRERA, representante HUMMEL en Catalunya

Sr. JESÚS NAHARRO, Alcalde de Abrera

Sr. JORDI MORENO, Concejal de Deportes del Ayuntamiento de Abrera

Sr. FRANCISCO SANCHEZ, Concejal de Cultura del Ayuntamiento de Abrera

 

PRENSA, RADIO Y TELEVISIÓN:

El Sesrovirenc

Regió-7

Ràdio TV-10 Sant Esteve Sesrovires

Handbol 100x100

ETV Llobregat Televisió

Emissora La Xarxa, Esports en Xarxa

elMontserratí

La Bùstia

TV3 Televisió de Catalunya

COM Ràdio

Valonmano con V

 

 

 

 

Patrocinadors

Premium

     

Col·laboradors

                    

          

Visites a la web

266074
AvuiAvui250
Aquesta setmanaAquesta setmana1616
Aquest mesAquest mes4805